Perşembe, Şubat 21, 2019

Trabzon’un Sürmene İlçesi’nde 4 Nisan 2015 tarihinde Çaykur Rizespor deplasmanı dönüşü havalimanına giden Fenerbahçe takım otobüsüne yönelik  silahlı saldırı düzenlenmiş ;saldırıda otobüs sürücüsü Ufuk Kıran yaralanmış, tüm Fenerbahçe kafilesi öldürülmek istenmişti.

Olay sonrası polisin başlattığı operasyon çerçevesinde olay yerine yakın dere yatağında bir av tüfeği bulunurken, olaya karıştığı iddiasıyla 2 kişi gözaltına alınmış, sorgularının ardından daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı.

Aradan geçen 1097 güne rağmen hala failler yakalan(a)mamış ve konunun üstü fanatik taraftarlar,Fetö,elim bir kaza vs. gibi açıklamalarla hala sulandırılmaya devam ediyor. İşin en hazin tarafı yapılan saldırının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen ne tek bir sorumlu ne de bu olayla ilgili bir bağlantı bulunabildi. Fenerbahçe Yönetimi ve camia olarak her koşul ve her mecrada 4 Nisan’la ilgili , hukuki ve kamuoyu nazarında işlem yapılmasına rağmen süreçle ilgili bir arpa boyu yol alınamamıştır.

Bu ne ilk ne de son olacaktır. Ne yazık ki Türkiye’de hukukun gelmiş veya getirilmiş olduğu bu ortamda faillerin ve arkasındaki bağlantıların bulunamayacağını artık 5 yaşındaki çocuk dahi anlamıştır. Zaten konuyla ilgili daha önce örneklerini çok defa gördüğümüz gibi ; bir tetikçinin bulunması da çok önemli değildir. Mesele 3 Temmuz,12 Mayıs’ta olduğu gibi tetiği çekenden çok nasıl bu ortama gelindiğiyle ilgilidir. Yapılan hain saldırıdan sonra dahi; o günün medyasına ve rakip takımların beyanatlarına baktığımızda, nerdeyse bunu hakeden bir Fenerbahçe olduğu ve edenin bulduğu şeklinde bir kamuoyu yaratılmaya çalışılmıştır.

Hiçbir Fenerbahçeli’nin unutmasının mümkün olmadığı, camiamıza yapılan bu saldırı failler ve arkasındaki karanlık odaklar bulununcaya kadar unutulmayacak ve sonuna kadar takip edilecektir.Çünkü o otobüse sıkılan kurşun her bir Fenerbahçeliye sıkılmıştır ve şunu bilsinler ki Fenerbahçe sevdası kurşun geçirmez.

Fenerbahçe camiası bu saldırılara boyun eğmeyecek ve bu işin peşini bırakmayacaktır.

Takımımıza kurşunu atan,attıran,atanı bulamayan herkesin bu suçta emeği vardır.

GECİKMİŞ ADALET , ADALET DEĞİLDİR

FENERBAHÇE YIKILMAZ …

 

Banner Content
Tags:

Benzer Yazılar

Benzer Yazı Bulunamadı

0 Yorumlar

YORUM YAPIN