Perşembe, Şubat 21, 2019

Obradović’den Zaferin Kapısını Açan 12 Altın Söz

1. “Herhangi bir müsabakada ikinci olmak için gelmedim.”
2. “Ben hala açım, her zaman o salonda olacağım. Ben, o salonda yatarım bile. Sabah 9’da oraya gidiyorum ve saatlerimi harcıyorum.”
3. “Ben pasaportlara bakmam. Kaç saat çalışıyorlar, nasıl oynuyorlar, nasıl antrenman yapıyorlar ona bakarım.”
4. “Bana göre kupalar sadece belirleyici maçlarda değil antrenmanlarda kazanılır.”
5. “Benim şansım her zaman büyük takımlarda ve mükemmel oyuncularla, fikirlerimi sahada uygulayabilecek oyuncularla çalışmak oldu. Orta sınıf ekiplerle buralara asla gelemezdim.”
6. “Hayat tecrübesi çok önemli bir şey. Biz sadece gün ve gün neler yapabileceğimize bakıyoruz.”
7. “Antrenmanlar maçların aynasıdır.”
8. “Benim hayatım bu çalışma ve iş disiplini üzerine. Herkesin hayatında değiştirmek istediği konular, detaylar vardır ama inanın buna vakit yok.”
9. “Biz günde sekiz saat antrenman yapardık. Yeni jenerasyonları anlamıyorum.”
10. “16 oyuncum var ve bunlar farklı ülke ve kültürlerden. Ortak noktaları basketbol oynuyor olmaları ve bu iş için buradalar. Bu felsefeyle maça çıkıyorlar.”
11. “Çevremdeki herkes benim deli olduğumu düşündü. Hayır, mecazi anlamda söylemiyorum bunu. Gerçekten bir problemim var zannettiler; ‘Zeljko sen milli takım kaptanısın, kupa kaldıracaksın, niye bırakıyorsun?’ dediler.”
12. ” ‘Obradovic basın toplantılarında çıldırıyor, deli bu adam’ diyorlar. Dikkat ederseniz, o basın toplantısında isim vermediğimi görürsünüz. Oyuncularımı asla isimleriyle medya önüne atmam.”

Banner Content
Tags:

Benzer Yazılar

Benzer Yazı Bulunamadı

0 Yorumlar

YORUM YAPIN