Perşembe, Şubat 21, 2019

SELÇUK YULA’NIN ardından
Yaşar Duran (Takım arkadaşı)
AYNI ARABAYLA ANTRENMANA GİDERDİK
Bizim Selçuk’la beraberliğimiz çok eskiye gider. Taa Fenerbahçe zamanından öncesine Ankara’ya kadar uzanır. O zamanlar o Şekerspor’da oynuyordu, ben de Altındağ’da. O zamanlardan tanışırız. Sonra Fenerbahçe’de tekrar buluştuk, 6 sene oynadık beraber. 2 sene de Sarıyer de beraberdik. Çok çok yakın arkadaş olduk bu süreçte yani. Eşini, çocuklarını, ağabeyini yakından tanırım. Benim için çok büyük bir üzüntü bu vefat haberi.

Çok zeki bir futbolcuydu Selçuk. Çabuk düşünür, karar verir, golü koklardı. 2 sene gol kralı da bu yüzden oldu. Fırsatçı bir oyuncuydu ve penaltı oldu mu kesin gol bu derdik, güvenirdik ona. İnsan olarak da çok güler yüzlü, esprili biriydi, kültürdü.

En unutulmaz maçımız tabii ki 3-2 biten Bordeaux maçıydı. O zaman çok önemli takımdı Bordeaux, Fransa şampiyonu. Kadrosunda sekiz A Milli oyuncu var; Giresse ve Tigana da dâhil. O maçta eledik o takımı. İlk golü de Selçuk attı. Unutulmaz bir maçtı.

Selçuk’la ilgili en çok hatırladığım şeylerden biri antrenmana gidişlerimiz. Cem Pamiroğlu, Selçuk ve ben o zaman Sarıyer’deyiz. Kızıltoprak’tan Cem’in arabasıyla çıkardık, yol boyunca eğlenirdik. Cem hiç geç kalmazdı, hızlı şöfordu. Selçuk da o kadar iyi değildi, “Cem’i izleye izleye şoför oldun” diye takılırdık.

Bir yakınımı kaybettim, çok üzgünüm, hâlâ şoktayım.

Banner Content
Tags:

Benzer Yazılar

0 Yorumlar

YORUM YAPIN